google-site-verification=SuY3SJiwJc0cjxgBVlh_h6WVSXurURZLKZaf1pXOKjk

مهمترین اکشن های ماجراجویی آینده

نوشته شده توسط:ستار مرادی | ۰ دیدگاه

سال 2015 را می توان از نظر تعداد عناوین و تنوع بازیها یکی از بهترین سال های صنعت گیم دانست . ما در این سال شاهد عرضه عناوین بزرگی در سبک های مختلف هستیم که تمامی سلایق ممکن را بر روی پلتفرم های مختلف پوشش می دهد . در همین راستا طی مقالاتی قصد داریم مهمترین عناوینی که باید در سال 2015 آنها را در لیست خرید خود قرار دهید ، به تفکیک سبک معرفی کنیم . در قسمت اول مقاله به معرفی بازیهای شوتر پرداختیم و در قسمت دوم به عناوین اکشن ماجراجویی خواهیم پرداخت . با پردیس گیم همراه باشید ...

 

 


Assassin’s Creed Victory

ناشر : Ubisoft

سازنده : Ubisoft Quebec

سبک : اکشن - ماجراجویی - تاریخی

تاریخ انتشار : پاییز 2015

سری بازی Assassin’s Creed در سال 2014 مسیری پرافت و خیز را تجربه کرد . هنوز هم بر سر کیفیت عنوان Assassin’s Creed Unity اختلاف نظر وجود دارد و Assassin’s Creed Rouge نیز کمتر از انتظارات ظاهر شد اما با این وجود همچنان Ubisoft پشتوانه بزرگ طرفداران Assassin’s Creed را احساس می کند . در سال جدید طرفداران سری بازی Assassin’s Creed باید تجربه خود را به عصر ویکتوریا و در محیط شهر لندن منتقل کنند ، محیطی که در نسل هشتم طرفداران زیادی پیدا کرده است . هنوز اطلاعات زیادی از Assassin’s Creed Victory در دست نیست و حتی معرفی آن نیز با یک اشتباه در درز اطلاعات اتفاق آفتاد اما بدون شک بعد از تجربه ای Unity طرفداران و البته منتقدین و جامعه گیمینگ سه انتظار ویژه را از Assassin’s Creed Victory در ذهن دارند : 1- روایت قوی تری داستان با کارگردانی بصری مناسب 2- لول دیزاین و طراحی قوی تر و نوین تر مراحل بازی 3- خروجی گرافیکی و پولیش مناسب تر و بهینه بودن اثر در زمینه اجرایی . اگر در این 3 موارد Assassin’s Creed Victory بتواند به پیشرفت های موردانتظار دست پیدا کند آنگاه می توان انتظار داشت که باردیگر این سری بازی بزرگ به دوران اوج خود بازگردد .

Batman: Arkham Knight

ناشر : Warner Bros

سازنده : Rocksteady

سبک : اکشن - ماجراجویی - فانتزی

تاریخ انتشار : تیرماه

بسیار اعتقاد دارند با وجود عناوین بزرگی نظیر The Witcher 3 ، Uncharted 4 و Metal Gear Solid V در بین بازیهای سال 2015 کماکان باید Batman: Arkham Knight را برترین بدانیم . سری بازی Batman Arkham جزو برترین تجربه های فانتزی نسل گذشته بود که بخوبی احساس بازی در نقش قهرمانی نظیر بتمن را به مخاطب ارائه کرد ، احساسی که بدون یک گیم پلی قوی و البته فضاسازی منصربفرد میسر نمی شد و از قضا این عوامل جزو نکات مثبت سری Arkham Knight بحساب می آید . Batman: Arkham Knight می تواند اوج خواسته های یک طرفدار Batman را برآورده کند . دیگر خبری از محدودیت های نسل قبل نیست و تجربه اکشن و ماجراجویانه بازی به وسیله قدرت نسل هشتم با وسعت بسیار بیشتری ارائه می شود و علاوه بر افزایش وسعت محیط های بازی ، امکانات گیم پلی نیز به طرز چشمگیری بهبود پیدا کرده اند و افزوده شدن ماشین مشهور بتمن یعنی Batmobile یکی از این امکانات جدید است .Batman: Arkham Knight در اواسط سال 2015 عرضه می شود و بدون هیچ شکی طرفداران سبک اکشن ماجراجویی باید این اثر را در صدر لیست خرید خود قرار دهند .

Dead Island 2

ناشر : Deep Silver

سازنده : Yager

سبک : اکشن - ماجراجویی - شوتر - علمی تخیلی

تاریخ انتشار : اواخر 2015 یا نیمه اول 2016

Dead Island یکی از چندین عنوان زامبی محور صنعت گیم بحساب می آید که به دنبال ارائه تجربه ای متفاوت در این سبک است . معرفی نسخه جدید تا حدی شباهت های اثر به Dead Risnig را برای همگان نمایان کرد اما نباید از این موضوع غافل شد که مخاطب جدید دیگر صرفا به دنبال تجربه های فان و سرگرم کننده با کشتن زامبی ها نیست و باید سازندگان روی به ایده های جدیدترین بیاورند . نسخه اول بازی تجربه نسبتا خوبی را در سبک خود ارائه کرد و با فضاسازی جالب محیط بازی ، قابلیت های همگان سازی اسلحه ها و استفاده از محیط برای بقا و داستانی ساده اما قابل قبول یک تجربه معقول را رقم زد اما نوع معرفی نسخه دوم کمی ناامیدکننده بوده است . در هر صورت Dead Island 2 جزو بازیهای اکشن ماجراجویی درجه دو سال 2015 بحساب می آید که نباید توقع بالایی از آن داشته باشید و بهتر در مکان های پایینی لیست خرید خود آنرا قرار دهید .

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

ناشر : Konami

سازنده : Kojima Productions

سبک : اکشن - ماجراجویی - مخفی کاری

پیش نمایش بازی : دردهای کهنه مار

تاریخ انتشار : احتمالا اواسط 2015

سال 2015 زمانی برای تجدید دیدار با Big Boss است ، مسئله ای که برای هر علاقه مند به سری بازی بزرگ Metal Gear Solid می تواند حیاتی باشد . The Phantom Pain که توسط کوجیما مشهور کارگردانی می شود در واقع پایانی بر 3 گانه داستانی Big Boss بحساب می اید و البته شاید پایانی بر این فرانچایز بزرگ موضوعی که البته کوجیما هنوز آنرا تایید یا تکذیب نکرده است . Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain به وضوح عنوانی عامه پسند تر در قیاس با نسخه های قبلی Metal Gear Solid است و کوجیما از برخی عناصر برای رسیدن به این موضوع بدون کاهش کیفیت کمک گرفته است . کاهش مدت زمان کات سین های معروف Metal Gear Solid در نسخه جدیدی یکی از این عناصر بحساب می آید . تغییر کردن HUD و سیستم کنترل بازی و البته در نهایت تغییر محیط و آزادی عمل بازی و در اختیار گذاشتن محیطی Open World مهمترین عناصری هستند که The Phantom Pain را از نسخه های قبلی متمایز می کند . کوجیما علاوه بر مسیر داستانی بازی به طور کامل برخی از عناصر حاکم بر بازیها Open World را به اثر انتقال داده است البته با تمامی این اوصاف نمی توان  The Phantom Pain را یک اثر Sand Box خالص دانست . در هر صورت بدون شک برای هر گیمر حرفه ای صنعت گیم تجربه Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain واجب است و این موضوع برای علاقه مندان به سبک مخفی کاری ارجحیت بیشتری نیز دارد .

Just Cause 3

ناشر : Square Enix

سازنده : Avalanche Studio

سبک :اکشن - ماجراجویی - علمی تخیلی

تاریخ انتشار : اواخر 2015 یا نیمه اول 2016

Just Cause 2 یکی از تجربه های جالب و هیجان انگیز نسل هفتم بود و با ورود به نسل هشتم همگان در انتظار معرفی نسخه ای جدید از این اثر بودند که سرانجام این خبر چندی پیش اعلام شد و ما حتی اولین نمایش از بازی را نیز هفته گذشته مشاهده کردیم و این نمایش به خوبی پیشرفت های بازی را به ما نشان داد . اینبار ماجراجویی ما در یکی از کشورهای مدیترانه ای رقم می خورد و وظیفه ما این است که دیکتاتور بزرگ Di Ravello را از تخت به پایین بکشانیم . به گفته Avalanche ، نسخه جدید Just Cause به وضوح تجربه ای وسیعتر را برای شما رقم می زند و این تجربه شامل افزایش محیط های عمودی ، زمین های متنوع تر و چالش های بیشتر بر روی آن خواهد بود . بازی احتمالا در اواخر 2015 یا اوایل 2016 به بازار عرضه خواهد شد .

Mad Max

ناشر : Warner Bros

سازنده : Avalanche Studios

سبک : اکشن - ماجراجویی - علمی تخیلی

پیش نمایش بازی : جنون در صحرا

تاریخ انتشار : اواخر 2015 یا نیمه اول 2016

Avalanche Studios در نسل هشتم به سراغ دو پروژه بزرگ رفته است . یکی Mad Max که محیطی آحرالزمانی و شبیه به Rage دارد و دیگری نیز عنوان جذاب Just Cause 3 . البته Mad Max با اینکه همان هیجان Just Cause را به شما انتقال می دهد حال و هوای متفاوتی دارد . در این اثر شما در محیط های آخرالزمانی بازی توانایی ساخت اسلحه های مختلف و البته بهره گیری از ماشین های جنگنده جالبی برای مقابله با دشمنان و راهزنان را دارید . این اواخر به طرز عجیبی بازی در سکوت خبری توسعه خود را دنبال می کند اما برای علاقه مندان به اثار Avalanche ، این اثر می تواند گزینه ای مناسب و جاه طلبانه باشد .

Quantum Break

ناشر : Remedy

سازنده : Microsoft

سبک : اکشن - ماجراجویی 

پیش نمایش بازی : زمان در دستان شما

تاریخ انتشار : تابستان 2015

Remedy Entertainment خالق عناوین بزرگی نظیر Alan Wake و Max Payne در نسل هشتم به سراغ جاه طلبانه ترین اثر خود یعنی Quantum Break رفته است ، اثری که البته بسیار متفاوت از بازی قبلی استودیو یعنی Alan Wake است . سم لیک کارگردان مشهور بازی به وضوح در Quantum Break سعی کرده است که اثری پر زرق و برق و جذاب را خلق کند . مسائلی نظیر کنترل زمان و تاثیرمهم آن در پیشبرد گیم پلی در کنار بهره گیری از تجربیات Alan Wake در زمینه ساختار سریالی بازی و البته ارائه گیم پلی اکشنی نظیر Max Payne سبب شده بازی یک تجربه بسیار کلی و قوی را به مخاطب ارائه دهد . از سوی دیگر به مانند بسیاری دیگر از بازیهای نسل هشتم ، در  Quantum Break سعی شده که بازی بشدت تجربه ای سینمایی را برای مخاطب داشته باشد و این موضوع شامل ساختار گیم پلی ، روایت داستان و البته گرافیک آن می شود . Quantum Break را نمی توان صرفا یک بازی اکشن ماجراجویی دانست و در طبقه بندی بازیهای شوتر سوم شخص نیز قرار می گیرد و این موضوع قائدتا سبب می شود که دایره مخاطبان بیشتری به این اثر بزرگ جذب شوند .

 Rise of the Tomb Raider

ناشر : Square Enix ، Microsoft

سازنده : Crystal Dynamics

سبک : اکشن - ماجراجویی

تاریخ انتشار : پاییز 2015

یکی از بزرگترین سورپرایزهای نسل هشتم را مایکروسافت با اعلام انحصاری بودن نسخه جدید Tomb Raider رقم زد . مایکروسافت به وضوح در تلاش است که همزمان با Uncharted 4 ، تجربه ای نظیر آنرا برای کاربران خود رقم بزند و در این زمینه شاید هیچ گزینه ای بهتر از  Tomb Raider وجود نداشته باشد . لارا در  Rise of the Tomb Raider باید ماجراجویی های نفسگیر خود را اینبار در محیط یخ زده سیبری دنبال کند تا راز حیات جاودانه را بیابد . نسخه جدید برخلاف نسخه سال 2013 دارای محیط های متنوع تری است و بازیکنان بازی را در 3 منطقه مختلف دنبال می کنند اما منطقه اصلی بازی همان سیبری است . از نظر طراحی بازی همچنان راه نسخه قبل خود را ادامه داده است اما سازندگان تلاش کرده اند با عمیق تر کردن معماها ، اثر جدید خود را با رنگ و بویی سنتی تر و شبیه به نسخه های کلاسیک Tomb Raider بسازند . بدون شک برای هر دارنده کنسول Xbox One ، این اثر می تواند در کنار Halo 5 : Guardians گزینه های اصلی خرید در پاییز 2015 باشد و جدای از این مسئله  Rise of the Tomb Raider یکی از شانس های اصلی بهترین عنوان اکشن ماجراجویی در سال 2015 نیز بحساب می آید .

Uncharted 4: A Thief’s End

ناشر : Sony

سازنده : Naughty Dog

سبک : اکشن - ماجراجویی

پیش نمایش بازی : آخرین اکتشاف

تاریخ انتشار : پاییز 2015

شاید بهترین مثال برای تعریف سبک اکشن ماجراجویی اثری نزدیک به سری فیلم های ایندیانا جونز باشد ، یعنی Uncharted ! . این اثر که نسل گذشته هم در زمینه گیم پلی ، هم در زمینه گرافیک و صدالبته در زمینه روایت داستان تجربه ای کم نظیر را به مخاطبان ارائه کرد در نسل هشتم ایده های بزرگتری را نیز درون خود دارد . افزایش محیط های بازی ، روان تر کردن گیم پلی ، بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی های گرافیکی و در نهایت مدرن تر شدن شیوه روایت داستان تنها بخشی از پیشرفت های بازی بحساب می آید . در  A Thief’s End مخاطبان به وضوح تجربه ای چالش برانگیز تر از نسخه های گذشته را خواهند داشت و خبر خوب این است که بازی توسط "نیل دراکمن" کارگردان پرافتخارترین بازی نسل هفتم یعنی The Last Of Us و البته Uncharted 2 ساخته می شود و این موضوع حداقل خیال مخاطب در زمینه روایت داستان و کارگردانی مراحل را راحت می کند . در نهایت بدون هیچ شکی Uncharted 4: A Thief’s End نه تنها باید در صدر لیست دارندگان PS4 در زمینه بازیهای اکشن ماجراجویی قرار گیرد بلکه این اثر پتانسیل تبدیل شدن به بزرگترین اثر 2015 در کنسول PS4 را نیز خواهد داشت .

 

در قسمت های بعدی مقاله به معرفی عناوین مهم سایر سبک ها در طول سال آینده خواهیم پرداخت . در پایان لطفا شما نیز موردانتظار ترین عناوین اکشن ماجراجویی خود در سال جاری را برای ما به اشتراک بگذارید ....

 

 

منبع : پردیس گیم

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...
امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت