google-site-verification=SuY3SJiwJc0cjxgBVlh_h6WVSXurURZLKZaf1pXOKjk

شوالیه تاریکی

نوشته شده توسط:ستار مرادی | ۰ دیدگاه

پس از گذشت یک دهه از سرگرمی های بزرگ کامیک DC و تبدیل شدن این سری به یک سه گانه پرمخاطب توسط کمپانی WB و استودیوی پرآوازه Rocksteady بالاخره به پایان این تریلوژی بزرگ نزدیک میشویم. میعادگاهی که در اواخر 2013 توسط طراح خلاق این سری یعنی داکس گین معرفی و تایید شد تا بتواند با یک فرجام درام و درخور ، به طور کلی پرونده مجموعه خاطره انگیز BATMAN را برای همیشه ببندد. پس از سری شوالیه تاریکی کریس نولان در وادی گیشه سینما و یک پایان بی نظیر حال این نوبت به شوالیه بازی های ویدئویی این سری است تا همانند استقبال از سینما، نیز جاودانه گردد.Arkham Knight نام آخرین صفحه از سه گانه نخست Batman میباشد که قصد دارد یک پایان حماسی را برای آن بسازد. کمپانی برادرن وارنر (WB)به همراه استودیوی صاحب سبک این سری یعنی Rocksteady قصد دارند این عنوان را در تاریخ 14 اکتبر سال جاری برای کنسول های نسل هشتم و رایانه های شخصی عرضه کنند و با داستانی جدید در ادامه همین سری, این مجموعه دلنشین را در نسل هشتم خاتمه دهند. عنوانی که نزدیک به 3 سال در حال ساخت و توسعه بوده تا بتوانیم یک بازی خوش رنگ و لعاب را در نسل جدید تجربه کنیم و پس از سال ها آرکهام را اینبار با یک جزییات جدید و گسترده نظاره گر شویم.روایت AK حدودا 13 ماه پس از حوادث Arkham City و مرگ Joker در آرکهام جریان خواهد داشت. جایی که قرار است پایان داستان رقم بخورد و گروه بزرگ تبهکاران بازمانده در آرکهام از جمله پنگوئن,هاروی دو چهره و مترسک به رهبری هارلی کوئین دیوانه قصد دارند کل شهر را تصاحب کنند.

حال این بروس وین است که مثل همیشه باید در غالب Batman به شهر گاتهام سفر کند و آنها را متوقف کند. محوریت داستان علاوه بر نابودی تبهکاران گاتهام، به انتقام جویی هارلی کوین از بتمن هم بازخواهد گشت و از جانبی بتمن را تهدید خواهد کرد. جزئیات دیگری از داستان این نسخه روایت شده است و آن هم موضوع یک شخصیت جدید به نام Arkham Knight است که به صورت رسمی وارد آلبوم کامیک DC شده است. اما هنوز در روایت سناریوی این نسخه مشخص نشده است که آیا این شخصیت از گروه خیر آمده است یا شر. از طرفی نیز مردم شهر گاتهام سعی در فرار از آن هستند و به نقطه ای نا مشخص سفر میکنند.طبق اطلاعتی که داکس گین از Rocksteady ارائه داده بود میتوان گفت Arkham Knight شامل جزییات جدید و گسترده ای در زمینه گرافیک و گیم پلی این سری میباشد و تغییرات اساسی ای را برای پایان این سری رقم خواهد زد. طبق روایت اصلی داستان بازی AK 5 برابر در مپ های آن گسترده تر از مپ AC خواهد بود.این نسخه دارای 5 مپ مجزا در 5 Harbor یا جزایر گاتهام خواهد بود که بازیکن میتواند ضمن پشت سر گذاشتن خط sandbox اصلی داستان در محیط Open World , میتواند در این نقشه ها به جستجو و پشت سر گذاشتن 267 Side Quest تعبیه شده برای این نسخه نیز بپردازد.جزییات زیادی از بخش های مراحل فرعی این نسخه فاش نشده اما مشخص شده که 57 درصد این مراحل شامل معماهای شخصیت Riddler میباشد و ذکر شده است که هنوز Bonus Wings ها برای مراحل فرعی و باز کردن اچیومنت ها یک امتیاز جدید را برای بازیکنان ایجاد کرده است که شامل آپگرید Batmobile نیز خواهد بود.طبق اطلاعات گزارش شده Batmobile پس از مدتی طولانی باز هم برای این نسخه تعبیه شده است تا بازیکنان بتوانند بار دیگر جزییات گاتهام را با رانندگی کردن در آن تجربه کنید. همچنین جزییات زیادی از وسیله نقلیه بتمن مشخص شده است که شامل تخریب , آنالوگ احضار و غیره میشود.

طبق گفته داکس گین شما میتوانید با سلاح های متصل شده به Batmobile از جمله AK Fire, AK247 و اسلحه های تمام اتوماتیک قادر به تخریب و نابودی دشمنان در مسیر خود باشید. همچنین میتوانید در هر کجای نقشه Batmobile را احضار کنید. تجهیزات کاملی که شما به اصطلاح on Foot از آن ها استفاده میکردید دقیقا بر روی این وسیله نقلیه قابل استفاده است. از بمب های بتمن گرفته تا Batrang این سری. همچنین سازندگان قرار است Gadget هایی را بر روی این وسیله قرار دهند که هنوز جزییاتی از این مشخصات فاش نشده است.موتور گرافیکی این عنوان , نسخه ارتقا یافته Unreal Engin 3.0 یا به اصطلاح سازندگان Juiced Up میباشد که یک گرافیک کاملا متفاوت را در این محیط گسترده به نمایش خواهد گذاشت. طبق اطلاعات نمایش دموی این نسخه و تصاویر این بازی باید انتظار جزییاتی متفاوت را برای نسل هشتم داشته باشیم. Polygon های چهره شخصیت ها یکی از مهمترین تغییرات موتور ارتقا یافته این سری است که باعث شده جزییات Drag Face شخصیت ها کاملا داینامیک شود و باعث تغییر در عضلات کلی چهره و بدن شود. در ظاهر میتوان برای اولین بار جزییات کامل موتور UE3 را در این نمایش ها دید. با توجه به محیط در شب های بارانی گاتهام میتوان ترکیبی بی نظیر از جزییات باران را در محیط های به نمایش درآمده دید. باران به زیبایی  سطح زمین و شنل بتمن را نوازش میکند و اثر واقعی خود را به نماش میگذارد.نورپردازی ها نیز در شب های مهتابی خارق العاده است. Motion Capture ها کاملا داینمیک و با جزییات کامل لباس شخصیت ها قرار گرفته است. همچنین برای اولین بار است که Cutscene ها به صورت Realtime اجرا میشوند و میتوان لحظات سینمایی این نسخه را بصورت کاملا گرافیکی در این نسخه ببینیم.همچنین در پایان اطلاعاتی که WB قرار داده بود اشاره کرده که Troy Baker قرار است اینبار هم همانند AC در نقش Two Face صداگذاری کند.

همچنان Roger Craig Smith صداگذاری بتمن را به عهده گرفته تا برای بار سوم شاهد سومین همکاری این دو زوج صدا پیشه باشیم. کماکان چندی قبل سایت Gameinformer جزییات کامل عنوان دمویی که Rocksteady آن را عرضه کرد در مجله ماهیانه خود فاش نموده بود که شامل اطلاعات کاملی از همه موارد این نسخه قلمداد میگردد و در غالب نمایش در آمده بود.نمایش از جایی آغاز شده بود که مردم در حال ترک شهر گاتهام بودند. همچنین اینکه رئیس پلیس گوردون در گاتهام در حال فاش کردن اطلاعاتی از شخصیت Scarcrow به بتمن است این در حالی است که نمایش دارای بخشی از داستان اصلی میباشد و اطلاعاتی که Gameinformer قرار داده بود شامل سلاحی نامشخص است که شخصیت هارلی کوین به همراه scarecrow در حال ساختن آن برای نابودی بتمن میباشد. ادامه نمایش شامل بخشی از رانندگی با Batmobile میشد که در گیم پلی به نمایش در آمده و بازیکن توانست با این وسیله یک ARMOR را به زیبایی منهدم سازد. این دمو دارای مراحل فرعی شخصیت Riddler نیز قرار گرفت که در این مراحل بتمن در حال پخش یک ضبط ویدئویی بود که در آن ریدلر در حال شرح عملیاتی بود که بتمن قرار بود آن را به سرانجام برساند. در پایان نمایش هم شاهد مبارزه ای زیبا از شخصیت Arkham Knight بودیم که این مبارزه نیز هنوز جزییات این شخصیت را فاش نکرده است.طبق صحبت های کارگردان این سری و این نسخه, هواداران بزرگ سری Batman گوشه ای از حال و هوای کلاسیک این سری را در غالب این نسخه تجربه خواهند کرد. همچنین اضافه کرده است که میخواهیم بازیکنان با تجربه آخرین عنوان بتمن یک پایان درام را برای این سری شاهد باشند. مراسم E3 2014 در راه است و Batman: Arkham Knight نیز یکی از نمایش های این مراسم را داراست. همه هواداران انتظار یک نمایش شگفت انگیز از این سری را دارند تا با مشاهده المان های جدید این نسخه لحظه شماری خود را تا اکتبر سال جاری آغاز نمایند.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...
امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت